NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

9 stycznia 2020 0 przez sex Masterka

Inny raz kołobrzeska policja odnotowała usiłowania oszustw seniorów. – Że w poszczególnym z przypadków 73-letnia kobieta oddała przestępcom 21 tysięcy złotych przekonana, że pieniądze ułatwią jej córce.

NIESTETY JEDNA Z PRÓB OSZUSTW SIĘ UDAŁA. KOBIETA STRACIŁA PONAD 20 TYSIĘCY

 

Schemat działania sprawców jest wyjątkowo zbliżony. Dzwoniący oszust poleca wydać pieniądze „policjantowi” lub „kurierowi”, jaki się po nie zgłosi. Perfidni przestępcy znajdują swoje ofiary wśród osób starych, które wydają w ten rodzaj oszczędności całego życia. Związanie jest zawsze przez telefon stacjonarny – opowiada asp. Tomasz Kwaśnik z kołobrzeskiej policji.

Przestępcy usiłują wyłudzić pieniądze na inne rodzaje. Zazwyczaj istnieje to opowieść będąca „chronić” późniejszą ofiarę lub łzawa historia dotycząca któregoś z członków rodziny. Najczęściej sprowadza się tak, że oszuści sami kończą rozmowę. Warta jest świadomość seniorów i trwałe proszenie o problemie. Że we wspomnianym przykładu do 73-letniej kołobrzeżanki zadzwoniła kobieta wyrażająca się za córkę z prośbą o pieniądze. 21 tysięcy zostało przekazane kurierowi. Niestety „córka” okazała się oszustką.

– Pamiętajmy, aby nie wprowadzać do domu innych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy, ani nie przelewać pieniędzy na dane konta. Gdy ktoś informuje nas o jednym doświadczeniu w grupie prosimy zadzwonić i zapewnić taką reklamę. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować policję – kwituje T. Kwaśnik.