Maski ochronne – kiedy warto je przechowywać?

Maski ochronne – kiedy warto je przechowywać?

6 marca 2020 0 przez sex Masterka

Maski ochronne – kiedy warto je chodzić? Okres jesienno-zimowy ostatnie termin, w którym stanowimy szczególnie narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W ostatnim etapie dodatkowe zagrożenie dla polskiego zdrowia jest smog, z którym zmaga się wiele naszych miast. Samym z najlepszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami zawartymi w powietrzu, jest przechowywanie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to zdarzenie atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących wynikiem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego jeszcze jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog stanowi bardzo zły wpływ na swoje zdrowie, dodaje się do istnienia wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak szanować się przed smogiem?

Najodpowiedniejszym sposobem, by uchronić się przed smogiem jest niewychodzenie z domu. W przypadku części z nas jest wówczas a po prostu nie możliwe. W dni, w jakich stan smogu wzrasta wskazana będzie maseczka antysmogowa. Maski skonstruowane są w taki forma, by filtrować powietrze, a dodatkowo usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu maska sprawdzi się zarówno w trakcie spokojnych spacerów, kiedy i uprawiania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, oraz w powietrzu powiększają się liczne wirusy. To obecnie więc w owym sezonie najczęściej cierpimy na chorobę, przeziębienie, a również inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te rzucają się drogą kropelkową, a znacznie szybko możemy zarazić się nimi w książce, autobusie, kinie, a chociażby w trakcie zakupów w sklepie. W bieżących miesiącach usłyszeliśmy oraz o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale rośnie.
Jak szanować się przed wirusami?

Sposobów na ochronę przed wirusami jest trochę. Najistotniejsze jest przechowywanie higieny osobistej – przede każdym częste i dokładne mycie rąk. Jeśli którykolwiek z najemców jest chory ważne jest też regularne oczekiwanie i wynoszenie mieszkania. Warto także stosować maseczki ochronne. W przypadku zwykłych wirusów najczęściej stosujemy z maseczek chirurgicznych, jakie mogą istnieć korzystne pod warunkiem, że niejednokrotnie je zmieniamy. W innym przypadku stają się jedynie siedliskiem dla wirusów oraz bakterii, które jeszcze wdychamy. Lepszą ochronę ponadto w obecnym przykładzie zapewni nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, pomaga ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?