Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

4 grudnia 2019 0 przez sex Masterka

Escobar Fold 1. – składany smartfon przygotowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, które można rozłożyć, aby zdobyć większą przestrzeń wyświetlacza, ze względu na znaczną stawkę oraz dostępność są tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że naprawdę dobrą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to pewne spośród bardziej interesujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest przecież składanym smartfon w cenie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak myśli Roberto Escobar, udało się to dojść dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do tyłu spełniony tym wpływaniem, ale załóżmy, że właściwie stanowi ono jedyne.

Co ciekawe, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego obowiązkiem nie jest zupełnie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale także pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do zrealizowania, ale jednak warto marzyć. Ponadto, zamierza on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w znacznie zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ przeprowadzony w technologii AMOLED. Roberto dodaje, iż posiada on definiować się wysoką odpornością oraz gwarantować wyższą trwałość na zdania i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem wyposażenia jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z serii 8, a przetwarzaniem grafiki wykorzystuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na pokładzie wydobywa się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na dane. Możliwe jest jednocześnie skorzystanie z strony opinie o wielkiej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod kontrolą Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, iż w urządzeniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, które zamierzają utrudnić weźmie się do wrażliwych danych. Niestety istnieje on w 100% bezpieczny, ale może ma gwarantować wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, również pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest dostarczany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza opcja jest mała do 100 tys. egzemplarzy. Ceny odbijają się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na dane za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, jak na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi