5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

20 stycznia 2020 0 przez sex Masterka

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwościach za rok 2018 wynika, że liczba sklepów oferujących swoje produkty online wzrosła o 34% w porządku ostatnich 5 lat. Również na zbytu pojawiają się innowacyjne metody, które ułatwiają zrobienie zakupów jeszcze szybciej, a dzięki najwyższym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy pokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacjach z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego wierzymy w biznesach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas chce na szybkim załatwieniu naszych spraw. Nie przepadamy wyglądać w fazach. Zakupy poprzez internet umożliwiają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dojechać w poszczególne stanowisko. Zamiast tego budujemy stronę internetową a wszystko bierzemy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy przejść do drugiego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż całkiem mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka sekund, co w sklepach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w którymkolwiek miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu artykułów w którymkolwiek miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele ofert niż w galeriach handlowych. Możemy zajść na kartę każdego sklepu i przeglądać asortyment w dowolnym miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym wzięciem cieszy się odzież oraz obuwie. Na dodatkowym miejscu wydobywają się środki i kosmetyki. Że wtedy stanowić zaskoczeniem, jednak uczestnik jest otwarty. Mowa tu o wartościach, które często różnią się z tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i gry wideo. Dużo osób ma i ze sklepów internetowych w celu zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych określa się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto wspomnieć, jest możliwość porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych też będzie obecne dodatkowe, jednak w takiej formie musimy udać się co nieco do mało miejsc. Z zmianie korzystając z internetu, wystarczy przejść na indywidualną stronę, a wszelkie niezbędne informacje będą na wybranie ręki. Jak toż dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najciekawszej oferty pod względem cenowym, wystarczy przejść na właściwą platformę. Kolejnym krokiem będzie pasowanie dobrego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów wygodnych w innych sklepach wraz z możliwością cenową, która ceni również cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z opcji.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to nowy powód, jaki w liczbie cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy proponują swoich użytkowników do stosowania z kolekcje internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim można nabyć produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej aniżeli w możliwości stacjonarnej. Daje się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 także sporo innych. Bez wątpienia takie możliwości częściej można nastąpić w budów niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że istnieją strony, które umieszczają w którymkolwiek miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz bardzo czasu i pieniędzy.
Dostępność nowych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności nowych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają swoim klientom skorzystanie z najoryginalniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele kobiet kwalifikuje się na skorzystanie z szybkich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca posiadają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze dobrze sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być pewno są one nieco znane wśród polskich konsumentów, natomiast nie odbiegają z drugich skutecznością i energią.

Na cel dodajmy też o płatnościach z odroczonym terminie, które ułatwiają zrobienie zakupów i opłacenie ich właśnie po jakimś okresie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają również zrobienie zakupów na raty. Możemy wykorzystać także z sposobów oferowanych przez sklepy, jak również firm finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można oraz w obecny zabieg pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakikolwiek nowy cel.

Artykuł został opracowany przez profesjonalistów z pozyczkowy-portal.pl.