5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

20 stycznia 2020 0 przez sex Masterka

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwościach za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów oferujących swoje produkty online wzrosła o 34% w układzie ostatnich 5 lat. Również na zbytu pojawiają się nowe technologie, które gwarantują dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy spokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według danych z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego bierzemy w magazynach internetowych?” 40% odpowiedzi wyglądało na oszczędność czasu. Obecnie wszystkiemu spośród nas zależy na szybkim załatwieniu swoich historii. Nie akceptujemy wyglądać w fazach. Zakupy poprzez internet gwarantują nam uniknięcie tłumów. Nie musimy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tymże, jak dojechać w konkretne pomieszczenie. Zamiast tego tworzymy stronę internetową a wszystko posiadamy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, szybko możemy przejść do nowego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż pewnie trochę czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów od wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę chwili, co w zakładach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w jakimś miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu towarów w jakimś miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej możliwości niż w galeriach handlowych. Możemy przejść na stronę każdego sklepu i szukać asortyment w wolnym miejscu oraz czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież i obuwie. Na nowym miejscu wybierają się środki i pielęgnacji. Może więc istnieć zaskoczeniem, jednak początek jest lekki. Mowa tu o wartościach, które często kłócą się od tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, filmy i sztuki wideo. Dużo osób posiada jednocześnie ze sklepów internetowych w charakterze zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych decyduje się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje droga porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w sukcesu sklepów stacjonarnych i będzie toż możliwe, ale w takiej form musimy udać się co najmniej do mało miejsc. Z kolei czerpiąc z internetu, wystarczy wprowadzić na pewną stronę, i każde potrzebne dane będą na wyciągnięcie ręki. Gdy więc możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Jak chcemy wziąć z najpopularniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wprowadzić na zdrową platformę. Następnym ruchem będzie wybranie interesującego nas produktu czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów widocznych w różnych sklepach wraz z kolekcją cenową, która planuje i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z propozycje.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to inny powód, jaki w liczby cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy zachęcają naszych użytkowników do podejmowania z oferty internetowej przez liczne promocje. Dzięki nim wolno kupować produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w możliwości stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 i dużo różnych. Bez wątpienia takie okazje częściej można spotkać w budów niż stacjonarnie. Warto również wspomnieć, że stoją strony, które przechowują w jakimś miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze więcej czasu oraz pieniędzy.
Dostępność innych form płatności

Warto również wspomnieć o dostępności innych form płatności. Sklepy internetowe udostępniają naszym użytkownikom wzięcie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” więcej pań planuje się na wygranie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy nowe miejsca mają bardziej standardowe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów ma z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Coraz więcej sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być widać są one nieco znane wśród polskich konsumentów, lecz nie odchodzą od tamtych skutecznością i siłą.

Na wynik dodajmy jeszcze o płatnościach z odroczonym terminie, które gwarantują dokonanie zakupów i opłacenie ich dopiero po pewnym momencie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na części. Możemy zastosować także z sposobów proponowanych przez sklepy, jak również firmy finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można też w niniejszy rada pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy jakiś inny cel.

Artykuł został wymyślony przez profesjonalistów z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .